Turista Občan Zpravodaj  

Jste zde

 
Městské koupaliště Hluboká nad Vltavou
Moderní koupaliště na levém břehu řeky Vltavy, pod zámkem Hluboká, v ulici Podskalí, poblíž cyklostezky z Českých Budějovic.
Koupaliště nabízí velký bazén s tobogánem a 6 masážními lůžky a malý bazén pro nejmenší se skluzavkou a vodním hříbkem. V areálu koupaliště se můžete občerstvit a využít sociální zařízení se sprchami. Prostor kolem bazénů je vybaven lavičkami k posezení a na travnaté ploše můžete využít slunečníků. K dispozici je přilehlé parkoviště. 
 
Otevírací doba:

Provoz letní plovárny v Hluboké nad Vltavou pro rok 2024 byl zahájen 1.6.2024.

červen - září (dle aktuálních klimatických podmínek)

denně od 10.00 do 19.00 hodin

 
Vstupné:
dospělí - 200 Kč
děti do 1 roku - zdarma
děti do 6 let - 20 Kč
děti od 6 let - 100 Kč
Permanentka na sezónu dospělí - 600 Kč
Permanentka na sezónu děti - 300 Kč
Ve vstupném jsou zahrnuty i vodní atrakce.
Provozovatel: Město Hluboká nad Vltavou
Kontakt: Roman Rákosník - vedoucí koupaliště - +420 387 966 097 
 
 

Od r. 1997 slouží občanům a návštěvníkům Hluboké nad Vltavou moderní koupaliště, které se nachází v Podskalí, na levém břehu řeky Vltavy, pod zámkem Hluboká, poblíž vyústění cyklotrasy č. 12 z Č. Budějovic na Hlubokou. K dispozici je parkoviště. Koupaliště je součástí sportovního areálu Hluboká, kde naleznete i tenisové kurty (kryté i otevřené), golfové hřiště, fotbalový areál, zimní stadion (v létě beachvolejbalová arena), volejbalové kurty, baseballový areál, ubytovací kapacity (hotel, chatky). V sousedství koupaliště lze navštívit moderní bowling se čtyřmi dráhami a italskou restaurací. V areálu koupaliště se nachází provozovna rychlého občerstvení.

Pro koupání slouží velký bazén nepravidelného tvaru s hloubkou do 1,4 m s 25 m dráhami a dětský bazén s hloubkou do 0,5 m. Na vstupu k bazénům jsou umístěna brodítka se sprchou. Koupaliště je vybaveno umývárnami se sprchami, WC, převlékárnami a skříňkami pro úschovu věcí návštěvníků. Pro odpočinek je k dispozici plocha dětského koutku s houpačkami, stolem na stolní tenis a travnatá plocha u řeky Vltavy se slunečníky. Pro sportovní vyžití je v areálu koupaliště beachvolejbalové hřiště včetně zapůjčení míče a sítě. V prostoru bazénů je dostatek laviček.