Turista Občan Zpravodaj  

Jste zde

Nový informační systém spouští Jaderná elektrárna Temelín pro obyvatele ve svém okolí. Registrovaní uživatelé dostanou prostřednictvím SMS zprávy nebo krátkého mailu od elektrárny informaci například o zkouškách sirén nebo plánovaných cvičeních. Nový informační kanál doplňuje sirény a další prvky havarijního vyrozumění. Určen je i pro informování okolí v případě velmi nepravděpodobné mimořádné události.

"Dne 4.4. 2018 ve 12:00 proběhne zkouška sirén v závodním rozhlase a také uvnitř areálu elektrárny Temelín. Akustický signál může být slyšitelný i v bezprostředním okolí areálu".

Tak vypadá jedna ze zpráv, které systém rozešle s časovým předstihem na všechny zaregistrované e-mailové adresy. Obyvatelé z okolí, kteří do formuláře uvedou i číslo svého mobilního telefonu, dostanou i stejnou textovou zprávu (SMS).  Dosud elektrárna informaci předávala okolním obyvatelům především prostřednictvím starostů. Ti zprávy z elektrárny zveřejňovali například  na webových stránkách měst a obcí. Tento způsob zůstaven zachován. Nově bude doplněn o přímou zprávu pro registrované uživatele. „Nechceme obyvatelům rozesílat desítky e-mailů či textových zpráv měsíčně. Smyslem nového systému je poskytnout lidem v našem okolí aktuální informace o jevech či dění, které by je mohlo bez vysvětlení například znepokojit. Nebude jich proto mnoho a budou se týkat především slyšitelných zkoušek sirén, technologie, nebo třeba cvičení,“ vysvětluje ředitel elektrárny Temelín Jan Kruml.

Více informací je k dispozici na webu:  https://www.ete.cz/cs/zpravy/novy-informacni-system-pro-obyvatele-v-okol...