Turista Občan Zpravodaj  

Jste zde

Dne 24.9.2013 byl  zprovozněn nový automat na výdej jízdenek Dopravního podniku města České Budějovice v zastávce Pod kostelem v Hluboké nad Vltavou.

Automat na výdej jízdenek, umístěný v zastávce Pod Kostelem je výrobkem české firmy Mikroelektronika spol. s r. o. a majetkem Dopravního podniku města České Budějovice, a.s.

Elektrickou přípojku, instalaci základu a umístění automatu zajistilo pro své občany město Hluboká nad Vltavou.

V automatu lze zakoupit pouze jízdenky Dopravního podniku města České Budějovice, které je možno zakoupit i do zásoby, neboť platí od označení ve voze MHD.

V automatu je možno zakoupit všechny druhy jízdenek, samozřejmě pro všechny linky MHD i v Českých Budějovicích. Nelze v něm zakoupit jízdenky jiných dopravců.

Automat přijímá všechny mince v české měně a vrací přeplatek. Tento typ nepřijímá papírové bankovky.

Ovládání automatu je trochu odlišné od ovládání např. nápojových automatů. Zde se nejprve musí navolit druh jízdného, počet stisnutí tlačítka určuje počet jízdenek a potom se vhazují mince. U nápojových automatů je to naopak.

Automat je v provozu nepřetržitě - 24 hodin denně.

Diagnostická data z automatu (případné poruchy, nebo pokus o násilné vniknutí do automatu) jsou okamžitě přenášena na centrální dispečink Dopravního podniku. Závadu, nebo poškození je rovněž možno kdykoli ohlásit na telefonní číslo, uvedené na automatu, nebo řidiči autobusu MHD.